Yeryüzündeki Cennetler: Brezilya

Kış aylarında olduğumuz bu dönemde tatil planlayanlar için alternatif bölgelerin başında Brezilya geliyor. Sahilleri, sıcaklığı, gece hayatı, eşsiz güzellikteki mimari yapıları ile Brezilya mutlaka görülmesi gereken bir yer. Gelin bir Brezilya turu yaparsak nerelere gidebileceğimize beraber bakalım.

1
İlk akla gelen yerler Sao Paulo ve Rio de Janerio’dur. Gelmesi de normal çünkü Brezilya’nın en hareketli yerleri bu iki bölgedir. İki şehrin arasındaki mesafe yaklaşık 370 km’dir.

2

Havaalanından ister metro ister diğer toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezlerine ulaşmanız mümkün ama araba kiralamanız sizin için en avantajlı tercih olacaktır.

3

Brezilya yemekleri genellikle et ve deniz ürünlerine dayalı. Pirinç olmazsa olmazlardan. Gideceğiniz birçok mekanda sipariş verdiğiniz yemeğin içinde pirinci büyük ihtimalle görürsünüz. İtalyan, Portekiz mutfağı en ön planda olan bölgesel yemek seçeneklerinden. Churrasco adında etten yapılmış milli bir yemekleri var ki mutlaka denemenizi öneririz.

milli-yemek

Rio de Janerio’ya gittiyseniz mutlaka bir karnaval görmelisiniz. En bilindik karnavalları olan Rio Karnavalı’na tatilini denk getirebilen okuyucularımız gerçekten bu işi biliyor demektir! Şubat ve mart aylarında Rio’da sokak karnavalları hüküm sürer. Rezervasyon yaptırmanın tam zamanı!

carnaval

Brezilya’da en önemli unsurlardan biri de alışveriş. Dünyanın en önemli mücevher madenlerine sahip olan Brezilya’dan alışveriş yapmadan dönen bir kadın görmek mümkün değil. Ayakkabı sektörü de oldukça gelişmiş bir ülkedir Brezilya.

aisveris

Brezilya’da alkol bolca tüketilir. Rio’daki alkol tüketiminin diğer bölgelere göre fazla olması dikkat çeker. Cachaça milli içkileridir. Alkolün damıtılmasıyla ortaya çıkan bu içki şeker kamışından yapıldığından hızlı içilmesi sizi kolayca sarhoş edebilir!

4

Kesmeşeker Dağı (Sugarloaf Mountain), Teatro Municipal, Morro da Urca ve tabi ki Kurtarıcı İsa Heykeli mutlaka görmeniz gereken yerler. Bu bölgelerden izleyeceğiniz manzaralar, dünyanın en muhteşem manzaraları arasında sayılabilir. Nerede denize girebiliriz diye sorarsanız, Prainha Beach şimdiye kadar gördüğünüz plajlar arasında en iyisi olabilecek niteliktedir.

5
Brezilya her tarz turisti kendisine çekebilecek bir bölge. Huzur isteyen huzur, eğlence ve hareket isteyen aksiyon, kültür turizmi yapmak isteyen de muhteşem yapılarla tam aradığını bulur. Hazır karnavallar da yaklaşmışken siz en iyisi en uygun uçak bileti için Tripsta’nın Price Radar uygulamasına bir göz atın, hoşça kalın!

Türk Havayolları‘nın direk uçuşlarıyla Sao Paulo ve Rio de Janerio uçuşlarına erken rezervasyon yapın, seyahatinizde hesaplı çıkın.

 

************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın