Seyahat sırasında ihtiyaç duyacağınız en yararlı 15+1 uygulama!

Artık bir yerden bir yere giderken en sık kullandığımız cihaz telefonumuz. Uydu haritaları ve navigasyon sayesinde akıllı telefonumuzla her yeri kolaylıkla bulabiliyoruz. Ah bir de telefonların şarjı çabuk bitmese. O zaman elektriğe hiç ihtiyaç duymadan bir safari turu bile yapılabilirdi belki. Neyse, sonuçta şarj aletleriyle bir şekilde idare ediyoruz. Bu yüzden biz de Tripsta olarak, seyahat ederken olmazsa olmaz dediğimiz 15+1 uygulamayı sizlerle paylaşalım dedik.

shutterstock_128343053
15) Pixlr-o-matic

Siz hala yanınızda koca koca o fotoğraf makineleri mi taşıyorsunuz? Artık tüm akıllı telefonların fotoğraf çekme özelliği maksimum kalitede. O yüzden bu uygulama, çektiğiniz fotoğrafları kolayca düzenleyebileceğiniz olmazsa olmaz uygulamalardan biridir.

14) Evernote

Uçak biletinizle beraber gelen bilgileri, tüm detayları, aklınızdan çıkacak notları saklayabileceğiniz harika bir uygulama. Not almak istediğiniz her türlü bilgiyi, otel bilgilerinizi, seyahat maillerinizi, rehber bilgilerini, her şeyi saklayabilirsiniz. Bir kağıda yazmaktansa Evernote sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.

evernote

13) TuneIN

Ortalama 60.000’den fazla radyoyu rahatlıkla ve hiçbir ücret ödemeden dinleyebileceğiniz harika bir uygulama. Telefonunuza yüklediğiniz şarkılarla sınırlı kalmayın. Yolculuk uzun ise dinlenilecek farklı tarz müzikler seyahatinize renk katacaktır.

shutterstock_130831346

12) Forevermap

Yolculuğa çıkmadan önce o bölgenin haritalarını indirebileceğiniz, internetsiz ortamda bile kullanabileceğiniz harika bir uygulama.

11) Foursquare

Elbette tüm dünyayı kasıp kavuran check-in uygulamasını unutmadık. Bir yerden bir yere giderken, en ücra köşe mekanları ararken hem harita hem de önerilere göz atmak için kullandığımız Foursquare en büyük yardımcımız.

10) City Maps 2go

Bilmediğiniz bir yerde kaybolmanıza engel esaslı uygulamalardan biridir. Her türlü kasaba, köy ve yerleşim yeriyle ilgili ayrıntılı haritayı bulabileceğiniz başarılı bir uygulama.

9) Wi-fi Finder

Adından da anlaşılabileceği gibi etrafta ücretsiz kullanabileceğiniz internet noktalarını içeren bir uygulama. Çoğu zaman 3G ve 4G’nin çekmediği yerlerde hayat kurtarıcı konumundadır.

shutterstock_131635730

8) AroundMe

Kullanıcıya bulunduğu bölgenin yanındaki otel, hastane ve otoparkları gösteren başarılı bir uygulama.

7) Google Translate

Elbette rahat iletişim kurmanız için İngilizcenin kullanılmadığı şehir ve bölgelerde Google Translate her zaman telefonunuzda bulunması gereken bir uygulama.

shutterstock_152571764

6) Wheather Channel

Yaklaşık 15 günlük tahminlerle size gideceğiniz bölgenin hava durumunu gösteren bu uygulama tatilinizin hava muhalefeti nedeniyle kötü geçmesini engelleyecektir.

5) BattSaver

iPhone cihazınızın şarjını tasarruflu bir şekilde kullanmak için geliştirilen bu uygulama gereksiz uygulamaları kullanılmadığında kapatır, telefonunuzun ışığını otomatik olarak ayarlar. Böylelikle telefonunuzun şarjını tasarruflu bir şekilde kullanmış olursunuz.

4) Wikihood

Wikipedia’da yer alan onaylı bilgilerin yer aldığı bu uygulamayla gideceğiniz yer hakkında her türlü bilgi kaynağına ulaşabilirsiniz.

shutterstock_150695771

3) Compass

Telefonunuzda pusulayı kullanmanızı sağlayacak yön bulma uygulamasıdır.

2) Yelp

Türkiye pazarında da bulunan Yelp lokasyon bazlı mekan uygulamasıdır. Bulunduğunuz bölgeye göre çevrenizdeki her türlü mekanı telefonunuza getiren Yelp aynı zamanda tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri.

shutterstock_148627973

1) EyeEm

14 efekti ve 12 fotoğraf çerçevesiyle çektiğiniz fotoğrafları sanat eserine dönüştüren bir fotoğraf uygulaması. Aynı zamanda diğer sosyal ağlarla hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı paylaşabilmenize yarıyor.

shutterstock_151506770

+1 ) Tripsta Ucuz Uçak Bileti

Ve her bölgeye en uygun ve en ucuz uçak biletini rahatlıkla bulabileceğiniz, elinizin altında her zaman hızlı bir şekilde uçuş bilgilerini bulabileceğiniz Tripsta uygulaması. Çok yakın zamanda yayında olacak Tripsta uygulaması ile 900 ve üzeri havayollarının fiyat karşılaştırması parmaklarının ucunda olacak.

Uygulamalar hayat kurtarır, yazının başında dediğimiz gibi şarjın da ömrünü kısaltır. O sebeple gerekli uygulamaları kullandıktan sonra mutlaka kapatın. Yolculuğunuzda herhangi bir sorun yaşamayın. Find iPhone uygulamasını hatırlatmamıza gerek var mı? Hoşça kalın!

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın