Görmeniz gereken 5 sahil!

Havalar artık tamamen ısınmış, iş stresi seni boğmuş, günler uzadıkça monotonluk ağır gelmiş olabilir… Fakat seni bu aralar sevindiren tek bir şey var o da erkenden yaptığın tatil rezervasyonun. Belki seçtiğin tatil yeri ile ilgili de pişmanlığın olabilir. Belki gideceğin yeri değiştirmek istiyorsun ya da nereye gideceğini henüz planlamadın. O zaman bu yazıyı mutlaka oku ve öyle karar ver. Gel, seninle dünyanın en iyi sahillerinden birkaç tanesine göz gezdirelim.

1) Las Islas Cies, Galicia, İspanya

1ilas

Neredeyse hiç dalga ve köpük bulundurmayan berrak sularıyla ziyaretçilerini mest eden sahil bir çok şarkıya da konu olmuştur. Yalnız ılık bir su beklerseniz hata etmiş olursunuz. Buradaki su cidden soğuktur. Gerçekten sıcaktan bunalanların tercih edeceği en iyi yerdir.

2) Tayrona Milli Parkı, Kolombiya

1tayrona

Bozulmamış, doğallığıyla sizleri büyüleyecek bu cennete mutlaka gitmelisiniz. Yürüyüş yaparken durmak istemeyeceğiniz güzellikte bu sahilde sadece yeme içme biraz pahalı. Onun dışında, size sanki Kolombiya’da değil, dünyanın dışında bir yer gibi gelecek.

3) Arambol, Goa, Hindistan

1aramb

Kuzey Goa’daki en iyi plaj Arambol’dur. Gece hayatı, alışveriş seçenekleriyle de ilginizi çekecek Arambol berrak suyu ve temiz sahiliyle size seneye geçekleştireceğiniz tatil için şimdiden rezervasyon yaptırabilir.

4) Palawan Adaları, Filipinler

1palava
Gelişmişlik bakımından geride kalan bu ada bunu avantaja geçirip her sene birçok turisti ağırlıyor. Benzersiz güzellikleri ve doğal yapısının içerisinde geniş alanda vahşi yaşamı da barındıran bu muhteşem ada sizleri bekliyor.

5) Nungwi, Zanzibar, Tanzanya

1zanzibar
Tabii ki herkesin bildiği ama bir çoğumuzun gitmediği Zanzibar. Tanzanya’nın en güzel yeri burası belki de. Elbette isim yapmış birçok büyük otel zincirlerinin bir kolu orada ama size daha salaş, tahta evlerde kalmanızı öneririz. Böylelikle doğayla iç içe muhteşem bir deneyim elde etmiş olacaksınız.

İzinleri hemen alın, bavulları toplayın, bir an önce yola çıkın. Düşüne düşüne, plan yapa yapa sürekli kararınızı değiştirmeyin. Özgür ruhunuzu plan ve programla törpülemeyin. Yola çıkarken de Price Radar’a göz atmayı ihmal etmeyin!

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın