Futbolseverler için Londra’nın en önemli 3 stadyumu!

Bildiğiniz üzere İngiltere tam bir futbol ülkesi. Yeşil Sokak Holiganları filmini izleyenler bilirler ki futbol burada büyük bir tutkuyla yaşanır. Tarafların takımlarına bağlılığı hayatlarını, yaşam düzenlerini, ikametgahlarını bile etkiler. Bu yazımızda Londra’daki futbol ve diğer stadyumlardan birkaçını sizlere tanıtacağız.

Stamford Bridge

3

Stamford Bridge Londra’da yer alan bir stadyumdur. Chelsea ve Fulham sınırında bulunan Stamford Bridge Chelsea Futbol Kulübü’nün resmi stadıdır. Sadece “The Bridge” adıyla da bilinen stadyum, 41.837 kişilik izleyici kapasitesine sahiptir ve böylece prömiyer ligde yer alan en büyük 8. stat unvanını almaktadır.

Emirates Stadyumu

2

Emirates Stadyumu, Kuzey Londra’daki Holloway’de Ashburton Grove’a konumlanmış futbol sahasıdır. Stadın evsahibi açılışının yapıldığı Temmuz 2006’dan beri Arsenal’dir. 60.355 seyirci kapasitesi olan stadyum bu özelliği ile Old Trafford’dan sonra prömiyer ligin en büyük ikinci stadıdır, ve bütün stadyumlar arasında Londra’daki Wembley ve Twickenham’dan sonraki 3. büyük stadyumdur. Stadyumun plan ve inşaat aşamasında isminin Ashburton Grove olması planlanmış ancak Ekim 2002’de stadın isim haklarını Emirates Airlines satın almıştır. Stadyumun yapımı 430 milyon sterline mal olmuştur.

Loftus Road

1

Queens Park Rangers yani kısa adıyla QPR takımına ev sahipliği yapan stad 18.000 kapasiteli bir stadyumdur. Gerçek bir prömiyer lig maçını izlemek isteyen futbolseverlerin mutlaka ziyaret etmelerini, hatta denk gelirse bir futbol maçına katılmalarını öneriyoruz.

Futbol gerçekten bir tutku ve futbol maçları için takımına destek vermek amacıyla şehir, ülke değiştiren gezgin ruhlu taraftarları tebrik ediyoruz. Bu yazımızdan sonra bir prömiyer lig ya da şampiyonlar ligi karşılaşması izlemek isteyen okuyucularımıza da Tripsta’nın Londra uçuşlarından yararlanmalarını öneriyoruz.

Uygun biletler için buraya tıklayın ve yerinizi hemen ayırtın!

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın