Ekim Ayında Tatile Gidilecek Destinasyonlar

Artık birçoğumuz için yaz tatili sona erdi, bayramlar geçti, iş hayatı, okul hayatı derken kendimizi koşuşturmanın içerisinde bulduk. Fakat akıllı davranıp izinlerinin tamamını bitirmeyenler ya da fazladan izin yaratıp Ekim ayı içerisinde bu iznini sessiz sakin ama aynı zamanda sıcak bir tatille süslemek isteyenler olabilir. Biz de Tripsta olarak Ekim ayında değerlendirilebilecek birkaç destinasyonu sizler için paylaşıyoruz.

Palermo, İtalya

palermo

Sicilya adası o kadar güneyde ki, sıcaklık sonbahar mevsimi için oldukça güzel. Doğu ve güneydeki Roma-Yunan kalıntılarını görmek için çok uygun bir zaman. Palermo’ya gitmişken Cefalu’ya da uğramadan dönmeyin.

Palermo’ya Tripsta ile 1.558 TL’den başlayan fiyatlarla gidip, dönmek için buraya tıklayın!

Girit, Yunanistan

girit

Yunan adalarının en hafif havası Girit’tedir. Güney sahili en sıcak yeridir ama Knossos’un da bulunduğu Minos kalıntıları şehrin kuzey sahillerinde kalıyor. Ekim ayı içerisinde rahatlıkla sıcağın tadını çıkarabileceğiniz yakın destinasyonların başında Yunan adaları gelmektedir.

Kandiye havaalanını kullanarak Tripsta ile 937 TL’den başlayan fiyatlarla gidip, dönmek için buraya tıklayın!

Mallorca, İspanya

mallorca

Mallorca’da son zamanlarda butik otel açma yarışı sonucunda, size konforu tarzla tecrübe etmekten başka seçenek kalmıyor. Gece hayatı olarak da aktif olan Mallorca size Ekim ayında Temmuz aylarını aratmayan bir tatil yaşatacaktır. Adanın doğusu biraz sıradan gelebilir bu yüzden süper manzaralar için kuzeybatıya gidin.

Tripsta ile 1316 TL’den başlayan fiyatlarla Mallorca tatiline çıkmak için buraya tıklayın!

Beyrut, Lübnan

lubnan

İki milyon civarında nüfusu olan Beyrut’ta tipik Akdeniz iklimi görülür. Kış aylarında ısı ortalaması 10°C olduğundan Ekim aylarında tercih edilen destinasyonların başında gelir. Beyrut’ta her mevsimde meyve ve sebzenin hemen her türünü bulmak mümkündür. Lübnan’ın gastronomi ve eğlence sektörü son derece gelişmiş ve yaygınlık kazanmış durumdadır. 2002 yılından bu yana hizmet sektörü gözle görülür gelişme kaydetmiştir. Kıyı ve dağ turizmine imkan verecek tesisler mevcuttur. Tenis, yüzme, binicilik, aletli jimnastik, golf ve kayak gibi her türlü spor olanağının bulunduğu Lübnan’da, bu hizmetleri sağlayan özel kulüpler de mevcuttur. Emin olun, Beyrut size çok iyi gelecek!

Tripsta ile 1050 TL’den başlayan fiyatlarla Beyrut tatiline çıkmak için buraya tıklayın!

Bu bölgeler sizler için Ekim ayında ideal bir tatil destinasyonu. Hem kalabalık değil hem de otel ve diğer mekanlardaki hizmet, turist azlığından çok kaliteli. Şimdiden iyi tatiller diler, gittiğiniz yerlerden bize fotoğraf atmanızı isteriz!

 

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın