Dünyanın en ilginç meyveleri

Gezdiğimiz dolaştığımız yerlerin kültürü, tarihi eserleri kadar oraya özgü yiyecekler de kazınır hafızamıza… Sadece bir yemeği yeniden tatmak için seyahat edenlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz bu yazımızla sizi meraklandırıp içinizde seyahat etme isteği uyandırmak istiyoruz. Dünyanın lezzetli mucizelerine buyurun! İşte dünyanın en ilginç 5 meyvesi:

Hint Ayvası – Sugar Apple

01

Amerika’nın tropik bölgelerinde ve Filipinler’de yaygın olarak yetişen bu meyve 25 cm kadar büyüklüğe ulaşabiliyor. Çekirdekli bir meyve olan Hint Ayvası’nın tadı, kaymağı andırıyor.

Krem Elma – Cherymoya

02

Daha çok Amerika’nın yüksek bölümlerinde bulunan bu sulu meyve, muz ve mango karışımı bir tada sahip. Mark Twain bu meyve için “insanlığa sunulmuş en güzel meyve” der.

Paltonia – Bacuri

03

Bu meyvenin, Brezilya yağmur ormanlarında ve Paraguay’da yetişen ağacı çok yükseğe erişebilir. Tatlı-ekşi karışık bir tada sahip meyvenin iç kısımları biraz yapışkandır.

Ekmekağacı – Breadfruit

04

Asya’nın güneydoğusunda yer alan bu meyve, dut familyasındandır. Olgunlaşmayan meyveler pişirilip yemek yapılır, olgunlaşınca da meyve olarak tüketilir. Nişasta bakımından zengindir.

Safou

05

Sürekli yeşil renkte kalan bu meyve, Nijerya ve Angola bölgelerinde bulunur. İnsan bedeni için birçok faydalı mineral ve vitamini barındıran ve bütün kısımları kullanılabilen bu meyvenin kesinlikle dünyanın diğer bölgelerinde de yaygınlaşması gerekir.

Siz de bu eşsiz meyvelerin tadına bakmak, hatta yeni meyveler, yemekler ve sebze türlerini denemek istiyorsanız mutlaka seyahat ettiğiniz bölgelerin yöresel yiyeceklerini satan yerleri ziyaret edin. Unutmayın ki meyveler birçok rahatsızlığın da ilacıdır. Tabi seyahatlerinizi Price Radar uygulamamızı kullanarak ucuza yapın ki bu meyvelerden bol bol almak için paranız cebinizde kalsın. Afiyet olsun!

**********

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , ,

14 YORUMLAR

Yorum yapın