Bayramda en gözde tatil mekanı Amsterdam oldu!

Van Gogh’un memleketi Amsterdam, geçtiğimiz bayram tatilinde en çok tercih edilen şehir oldu. Tripsta’dan alınan verilere göre, 11-21 Ekim tarihli, İstanbul çıkışlı uçuşların yüzde 15’i Amsterdam’a gerçekleştirilirken, bunu Belgrat ve Barselona izledi.

Dünyanın seçkin havayollarıyla istediğiniz ülkeye uçmanızı sağlayan Tripsta, sunduğu avantajlı tatil seçenekleriyle yoğun biçimde tercih ediliyor! Tripsta’nın geçtiğimiz bayram tatilini kapsayan 11-21 Ekim tarihleri arasındaki uçuşlara ilişkin yaptığı analizde, tatil severlerin İstanbul çıkışlı uçuşlarla Amsterdam’ı yoğun biçimde tercih ettiği görülüyor.

Ünlü ressam Van Gogh’un memleketi olması kadar, yakınlığı dolayısıyla da büyük ilgi gören Amsterdam, tüm dünyanın en çok tercih ettiği Avrupa şehirlerinden biri. Geçtiğimiz bayram tatilinde, tatilini yurtdışında geçirmeyi tercih edenlerin yüzde 15’i bu yıl Amsterdam’ı seçti. Amsterdam’ın ardından en çok tercih edilen şehirler ise Belgrat (yüzde 13), Barselona (yüzde 11), Londra (yüzde 11) ve Viyana (yüzde 11) oldu.

Tripsta’nın verilerine dayanarak yapılan analizde, Türkiye’den Avrupa’ya giden tatilcilerin özellikle birkaç saatlik uçuşlarla varılabilen, sonbaharın yumuşak geçtiği şehirleri tercih ettikleri görüldü.

Trispta_infografik

 

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , , ,

12 YORUMLAR

  1. AMSTERDAM'DA says:

    Amsterdam’ın bu kadar da rağbet gördüğünü bilmiyorduk! Keyifli yazı için teşekkürler.

Yorum yapın