Ağustos’ta ne yapmalı/ Ağustos’u nasıl değerlendirmeli?

Yaz geldi, bayram tatili derken sezonun aslında en popüler aylarından Ağustos’a girdik bile. Şimdiye kadar çeşitli tatil seçeneklerini değerlendirerek tatilimizi yaptık. Belki bolca dinlendik, güneşe ve huzura doyduk. Yine de yaz sezonu bitmeden bu popüler ay içerisinde 4,5 günlük bir kaçamak daha yapmak istemez misiniz? O zaman sizi adrenalin dolu bir dünyanın içerisine sokalım. Bu sefer de tatilinizi yaz sporlarıyla geçirin ve bir sonraki yaza hazırlık yapın./kışa hazırlık yapın desek?

Dalış sporu elbette yaz aylarında sıkça tercih edilen, keyifli ve nispeten kolay bir spor. Herkesin bu işin uzmanı eğitmenlerin eşliğine güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceği, aynı zamanda deniz altındaki eşsiz zenginlikleri keşfedebileceği bir spor. Halihazırda Türkiye’de bir çok bölgede yapılan bu spor yurtdışında da benzersiz güzelliklere sahip dalış alanlarında çok daha farklı bir tecrübe yaşatıyor.

shutterstock_124348030-2

Alaçatı, Gökçeada, Akyaka gibi bölgelerin vazgeçilmez su kayağı sörften ve çeşitlerinden bahsetmezsek olmaz. Başta çok zorlansanız da öğrenince kendinizi rüzgar ve suyun gücüne bırakırsınız. Çok fazla tahta üzerinden düşüp, çok fazla efor sarfedebilirsiniz ama başardığınızda su üstündeki doğal yolculuğunuzun keyfi sonsuz olacaktır.

shutterstock_117660574

Adrenalin kaynaklarının en gözdelerinden Rafting tam bir yaz sporu. Bu sporu kış aylarında da  yapan usta isimler var ama biz okuyucularımıza yazın denemelerini öneriyoruz. Ve bunu denerken kesinlikle bu sporu bilen eğitmenler eşliğinde yapmalarını… Çünkü suyun akıcı gücü ve sporun yapıldığı su kanalının arazisini iyi bilen biriyle, sporun tehlike kısmı minimuma inecektir.  O zaman kaskları takın ve kendinizi suyun gücüne bırakın!

shutterstock_88078222

Kürek ve yüksek atlama gibi daha bir çok sporu da kolayca  ve uygun maliyetlerle  gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yaz aylarının en gözde 3 sporunu paylaştık. Bu 3 sporun önce eğitimini almanızı mutlaka hatırlatıyoruz. Aksi taktirde bırakın keyif almayı, sakatlanmalar gibi olumsuz sonuçlar doğabilir. O zaman ne duruyorsunuz? Şimdiden en uygun bilet için Price Radar’dan arama yapmaya başlamalısınız. Acele edin, yaz bitiyor!

 

***********************

Tripsta’yı Sosyal Medyada Takip edin!

About Mehmet İ.

Mehmet İ.

Mehmet, tripsta.com.tr’de Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendisine LinkedIn ve Google+ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TAGS: , , , , , , ,

0 YORUMLAR

You can be the first one to leave a comment.

Yorum yapın